Село Зайцево и Казачий Гай.
В 1910 году несколько выходцев с.Лихачево и Хуторов Павлограда основали село Зайцево. Многие Кабаки стали жить в этих местах - в соседних Романовке и Казачем Гаю.
По ліквідаціі Січі царський уряд почав роздавати козацькі землі сановникам, військовим чинам, російським та українським поміщикам. Так, одержали наділи землі і генерал-майор Синельников Іван Максимович та підполковник артилерії Лихачов Федір Дмитрович. (...). На початку XX ст. потомки Лихачова - Микола та Єлизавета - вирішують продати спадкові землі жителям свого села, спочатку заможним, потім середнякам, а після - усім бажаючим, через свого довіреного маклера Мамотенка К.М. Ось так, починаючи з весни 1910 року, першими поселенцями на землі майбутнього села прибули 12 сімей. До 1912 року прибуло ще 13 чоловік. А в 1917 році було вже 60 сімей. В основному це були вихідці з с. Лихачеве і з Павлоградських хуторів, які закупили землі в розстрочку на 15 років. Поселення спочатку називалося «виселок Лихачеве». В роки громадянської війни в секретних оперативних зведеннях частин Червоної Армії, які вели бої з противником в районі станції Зайцеве, пристанційне селище уже визначалося - селище Зайцеве.
Таким же чином заселялися і навколишні населені пункти («виселки»), які в цей же період одержали свої найменування: Тернове, Очеретувате. В кінці травня 1919 року в «Сведениях Наркомзему РСФСР о сельскохозяйственных коммунах и артелях на территории Украинской ССР» повідомлялось: «27 марта 1919 года (четвертая по времени регистрации в Екатеринославской губернии) в поселке Зайцево Павлоградского уезда и волости была организована Трудовая земледельческая коммуна, в которую входил 21 едок, из них 10 человек трудоспособных, в пользовании которых находилось 65 десятин земли»,
Источник - С.И.Полторацкий "Зайцево. Краткая история села", 2010 г., PDF, 10Mb